Co można odczytać z tabliczek znamionowych?

Tabliczki znamionowe to plakiety informacyjne wykonane z metalu, tworzywa lub folii, które umieszczane są np. na maszynach, urządzeniach AGD, sprzętach elektronicznych, lub skrzyniach transportowych. Powinność ich stosowania nakłada na producentów sprzętów polskie i europejskie prawo. W naszym wpisie podpowiadamy, jakie informacje najczęściej znajdują się na tabliczkach znamionowych, w których częściach urządzenia należy ich szukać, a także przybliżamy naszą ofertę.

Jakie informacje znajdują się na tabliczkach znamionowych?

Na tabliczkach znamionowych znajdują się podstawowe informacje o danym produkcie. Najważniejsze informacje, jakie muszą znaleźć się na tabliczce to nazwa modelu urządzenia, nazwa jego producenta, rok jego produkcji, numer seryjny. Kolejne oznaczenia, jakie powinny się znaleźć na tabliczce, uzależnione są od przeznaczenia produktu, na którym tabliczka będzie umieszczona. Na urządzeniach elektrycznych umieszczamy tabliczkę z informacjami, dotyczącymi dopuszczalnego napięcia i natężenia prądu, klasą bezpieczeństwa, nadanymi certyfikatami, np. CE.

Na zbiornikach umieszcza się informacje, dotyczące np. objętości, ciśnienia, rodzaju medium, jakie w zbiorniku może być przechowywane, dopuszczalnych temperaturach. Tabliczki umieszcza się również na zbiornikach. W tym przypadku oznacza się kierunek i rodzaj przesyłanego medium, długości, przekroju, itp. Grawerując tabliczki znamionowe, możemy na nie nanieść numery seryjne w postaci kodów kreskowych, QR. Ten sposób oznaczenia przydatny jest przede wszystkim w magazynach, gdzie można szybko zidentyfikować dany produkt dzięki użyciu skanerów.

Użytkownik na tabliczce musi otrzymać  jasne i przejrzyste informacje, niezbędne do prawidłowej eksploatacji urządzenia, a także wiadomości przydatne, podczas zakupu akcesoriów do danego sprzętu. Tablice znamionowe umieszcza się w miejscu dostępnym dla użytkowników.

Z czego i w jakiej technice produkuje się tablice znamionowe?

Nasza firma oferuje klientom tablice znamionowe, wykonane:

  • ze stali nierdzewnej,
  • z aluminium,
  • z aluminium anodowanego,
  • z mosiądzu,
  • z laminatu grawerskiego,
  • z  folii samoprzylepnej.

Przy produkcji tabliczek staramy się doradzić klientowi, jaki materiał będzie odpowiedni dla jego produktu. Pozwala to uzyskać trwały produkt, odpowiadający potrzebom klienta. Stosowana przez nas nowoczesna technologia znakowania laserowego, umożliwia nam precyzyjne nanoszenie skomplikowanych oznaczeń na produkty o różnych gabarytach i przeznaczeniach.

Grawerować laserowo można teksty, kody kreskowe, schematy, logotypy i inne grafiki, które możemy umieścić na matrycach, datownikach, przedmiotach cylindrycznych itp. Cechuje nas ponadto duża wszechstronność i elastyczność. Nasze tabliczki znamionowe możne montować na maszynach górniczych, cysternach kolejowych i transformatorach elektrycznych, zbiornikach, rurociągach, silnikach i wielu innych produktach. Wszystko zależy od potrzeb KLIENTA.

Wróć

Nasza firma

Jesteśmy profesjonalną firmą z wieloletnim doświadczeniem w obszarze znakowania gotowych elementów.

 

Produkujemy najwyższej jakości tabliczki znamionowe wykorzystując nowoczesną technologię laserowego grawerowania, która wyróżnia się precyzją znakowania oraz jego trwałością.

Skontaktuj się z nami:

F.H.U AGF Grzegorz Fudalej

+48 608 438 789

g.fudalej@agf.net.pl

ul. F. Karpińskiego 16a

41-500 Chorzów

 

Kontakt telefoniczny:

poniedziałek - piątek

7:30 - 17:00