Gdzie umieszcza się tabliczki znamionowe?

Skąd wziąć informacje o zakupionym sprzęcie? Gdzie sprawdzić, czy nabyty przedmiot posiada certyfikat bezpieczeństwa? Te i inne informacje odczytasz z tabliczek znamionowych. Sprawdź w naszym wpisie, czym są, gdzie się je umieszcza i czym charakteryzują się oferowane przez nas tabliczki.

Czym są tabliczki znamionowe?

 Tabliczki znamionowe to „ulotka”, umieszczona bezpośrednio na produkcie, zawierająca podstawowe informacje o danym sprzęcie jaki mamy zamiar zakupić, użytkować czy też serwisować. Tabliczka znamionowa musi znajdować się na każdym urządzeniu, które trafia do sprzedaży. Obowiązek ich umieszczania na sprzętach nakłada na producentów polskie prawo.

Na każdej tabliczce znamionowej umieszcza się między innymi takie informacje, jak:

  • nazwa modelu danego urządzenia,
  • nazwa jego producenta,
  • rok produkcji,
  • numer seryjny,
  • wszelkie niezbędne informacje, potrzebne do prawidłowej eksploatacji urządzenia i jego serwisowania.

Zawarte na tabliczkach znamionowych informacje mogą mieć formę schematu graficznego, tekstu pisanego, grafiki oraz kodu kreskowego. Informacje umieszczone na tabliczce powinny być naniesione w sposób trwały i czytelny.

Gdzie producenci umieszczają tabliczki znamionowe?

Tabliczki znamionowe powinny się znajdować w miejscu dostępnym dla każdego użytkownika. Może to być np. spód, bok lub tył urządzenia. W urządzeniach zamkniętych, np. szafach elektrycznych - mogą one być umieszczone na drzwiczkach. Tabliczek znamionowych szukaj na spodzie między innymi odkurzaczy, ekspresów do kawy i myjek ciśnieniowych. W kuchenkach mikrofalowych natomiast tabliczki znamionowe najczęściej umieszczane są z boku lub z tyłu urządzenia.

 Dlaczego warto wybrać nasze tabliczki znamionowe?

 Szukając producenta tabliczek znamionowych, warto zwrócić uwagę na naszą ofertę. Podczas produkcji tabliczek korzystamy z nowoczesnej technologii wiązki laserowej, która sprawia, że możemy precyzyjnie tworzyć nawet bardzo skomplikowane oznaczenia. Znakujemy: matryce, datowniki, narzędzia chirurgiczne oraz przedmioty cylindryczne, dzięki zastosowaniu przystawki obrotowej. Tabliczki wykonujemy ze stali nierdzewnej, aluminium, w tym aluminium anodowanym oraz na mosiądzu, folii samoprzylepnej i laminacie grawerskim. Nasze produkty są trwałe i cechują się dużą odpornością na wpływ warunków zewnętrznych.. Na tabliczkach maszyn górniczych, cystern kolejowych czy transformatorów elektrycznych grawerujemy między innymi kody kreskowe, kody QR oraz numery seryjne. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług!

Wróć

Nasza firma

Jesteśmy profesjonalną firmą z wieloletnim doświadczeniem w obszarze znakowania gotowych elementów.

 

Produkujemy najwyższej jakości tabliczki znamionowe wykorzystując nowoczesną technologię laserowego grawerowania, która wyróżnia się precyzją znakowania oraz jego trwałością.

Skontaktuj się z nami:

F.H.U AGF Grzegorz Fudalej

+48 608 438 789

g.fudalej@agf.net.pl

ul. F. Karpińskiego 16a

41-500 Chorzów

 

Kontakt telefoniczny:

poniedziałek - piątek

7:30 - 17:00