Jak wykonuje się grawerunek na tabliczkach?

Tabliczki znamionowe, umieszczane na maszynach, sprzętach AGD oraz na sprzętach elektronicznych, to tabliczki, na których zapisane są najważniejsze informacje, dotyczące danego towaru. Mocuje się je na spodzie urządzenia (w przypadku odkurzaczy, ekspresów do kawy i myjek ciśnieniowych), na jego boku, jak w przypadku kuchenek mikrofalowych, lub na jego tyle. Obowiązek stosowania tabliczek znamionowych nakłada na producentów sprzętów polskie prawo. Co się na nich znajduje? Jak powstaje grawerunek? Odpowiedzi znajdziesz w naszym wpisie.

Jakie informacje można odczytać z tabliczek znamionowych?

Z oferowanych przez nas tabliczek znamionowych można odczytać najważniejsze informacje, dotyczące danego produktu lub sprzętu, takie jak:

  • nazwa modelu urządzenia,
  • nazwa producenta,
  • rok produkcji,
  • numer seryjny,
  • moc,
  • masa.

Odczytując tekst z tabliczki znamionowej, przyszły użytkownik urządzenia dowie się także, jakie jest wymagane napięcie zasilające i w jaki sposób podłączać zakupiony sprzęt. Zdobędzie on zatem informacje, niezbędne do prawidłowej eksploatacji urządzenia, a także wiadomości potrzebne podczas zakupu akcesoriów do danego sprzętu. Nazwa modelu sprzętu, umieszczana w prawym górnym rogu tabliczki, ukryta jest pod postacią kodu seryjnego. Tabliczka znamionowa jest także certyfikatem, poświadczającym bezpieczeństwo użytkowania danego sprzętu.

Z czego produkuje się tabliczki znamionowe i jak powstaje grawerunek?

Tablice znamionowe produkuje się ze stali nierdzewnej, aluminium, aluminium anodowanego lub mosiądzu, dzięki czemu są one trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Stosowane przez nas grawerowanie laserowe umożliwia natomiast nanoszenie skomplikowanych oznaczeń w sposób bardzo precyzyjny, bez uszkadzania, odkształcania i rysowania powierzchni poddanej obróbce. Laser wygraweruje szybko oraz dokładnie matryce, datowniki, kody kreskowe, kody QR i numery seryjne. Proces grawerowania laserem jest ponadto bardzo prosty. Promień lasera zostaje wygenerowany w tubie, wyposażonej w zestaw zwierciadeł, przekazujących wiązkę lasera do ruchomej części plotera. Karetka, w której znajduje się soczewka, skupiająca promień na obrabianym przedmiocie, przemieszcza się nad grawerowaną powierzchnią. W zależności od pożądanego efektu mocą lasera oraz szybkością poruszania się karetki można sterować, uzyskując grawerunek lżejszy lub bardzo wyraźny.

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty tabliczek znamionowych!

Wróć

Nasza firma

Jesteśmy profesjonalną firmą z wieloletnim doświadczeniem w obszarze znakowania gotowych elementów.

 

Produkujemy najwyższej jakości tabliczki znamionowe wykorzystując nowoczesną technologię laserowego grawerowania, która wyróżnia się precyzją znakowania oraz jego trwałością.

Skontaktuj się z nami:

F.H.U AGF Grzegorz Fudalej

+48 608 438 789

g.fudalej@agf.net.pl

ul. F. Karpińskiego 16a

41-500 Chorzów

 

Kontakt telefoniczny:

poniedziałek - piątek

7:30 - 17:00